Spodné prádlo? Jedine neviditeľné a decentné

Do práce nesmiete prísť bez spodnej bielizne. Prehreškom je ale aj to, keď bielizeň je vidieť

Keď sa povie dress code, každý rieši dĺžku sukní alebo mieru odhalenia. Zle zvolené alebo dokonca žiadne spodné prádlo však dokáže aj ten najcudnejší odev premeniť v nevkusnú kreáciu.
 
Aj pre kúsky, ktoré sú schované pod oblečením platia isté pravidlá, ktoré nesmieme podceňovať.

V pracovnom prostredí, v ktorom sa pohybujete, veľmi záleží. Voľba vhodnej bielizne je oveľa konzervatívnejšie a prísnejšie než debata nad pár centimetrami dĺžok sukní. Predovšetkým majte na pamäti, že ide o spodnú bielizeň, a preto by malo zostať úplne skryté pred zrakmi verejnosti.

Výnimku tvoria len koncertné kostýmy popových hviezdičiek a trendy odevy kreatívnych ľudí od módy (a to nie vždy). Sloboda prejavu svojej osobnosti a postavenie skrz oblečenie sa rozhodne netýka nohavičiek, košieľok a podprseniek.

Aby ste sa vyhli spoločenskému faux-pas, majte predovšetkým na pamäti, že bielizeň vám musí dokonale sedieť. Úhľadné ramienka od podprsenky a špičky vykukujúce z nohavičiek nikdy nepatrili a nebudú patriť k perfektnej vizitke svojej nositeľky. Správna veľkosť je tak absolútnym základom, z ktorého vychádzajte. S tým úzko súvisí strih. Naozaj nie je nutné, aby okoloidúci jasne rozoznali líniu vašich nohavičiek.

 Ak nenosíte práve  nadýchanú kolesovú sukňu alebo plantavé nohavice, rovno zabudnite na volániky, mašličky a ďalšie plastické ozdôbky. Hladké, bezšvové nohavičky so sedom nižším ako sukňa či nohavice, poslúžia rozhodne oveľa lepšie.

Samostatnú kapitolu tvoria obľúbené tangá. Rozhodne nie je nič nevkusnejšieho než vykukujúci prúžok spoza oblečenie. Ak vám dress code dovoľuje obliecť si bokové džínsy, oblečte si pod ne radšej bokové nohavičky, ktorých vrchný lem nevylezie na denné svetlo pri každom predklone.

Veľa žien nerobí chybu len pri nohaviciach s nízkych sedom, ale i v opačnom prípade. Na jeseň sa vracajú strihy s vysokým pásom a k nim najlepšie poslúži bielizeň tiež s vysokým pásom, vyhnete sa totiž nevzhľadným zárezom.

Problematické býva biele oblečenie. Tu sa vyvarujte akýchkoľvek vzorov a farbám. Rovno siahnite po telových odtieňoch, jedine tie totiž nie sú vidieť ani pod veľmi svetlým odevom. Ak namietate, že pod snehovo žiarivé šaty si obliekate biele prádlo a nič nie je vidieť, môžete sa dosť nepríjemne mýliť. Biele nohavice a podprsenka nepatria medzi neviditeľné súčasti garderóby. Telová bielizeň je praktickejšie, nepresvitá pod väčšinou odevov bez ohľadu na farbu.

Pravidlá o neviditeľnosti platia samozrejme aj u podprseniek. Lemy vykukujúce z výstrihu, viditeľné ramienka a zapínanie na chrbte v odhaľujúcom tope si nechajte maximálne na intímnu večeru vo dvoch, pre zvyšok dňa držte v tajnosti, čo ukrývate pod odevom. Kúzlo zvodnosti nespočíva v maximálnom odhalení, ale rafinovanom zakrytí.

Tiež si pamätajte, že ak chcete pôsobiť profesionálne a seriózne, na ukazovanie haldy kože a kúskov spodného prádla nie je vo vašom pracovnom šatníku miesto. Svoju ženskosť zdôrazníte rafinovanými strihmi upozorňujúce na úzky pás a plné boky a bielizeň nechajte tam, kam patrí: naspodku.

„Najvhodnejšia je taký odev, pod ktorým sa nič nerysuje. Do práce ani do spoločnosti nie je vhodné ani vkusné nosiť príliš obopnuté oblečenie. Aj priliehavé modely majú byť priliehavé len tak, aby sa pod nimi nič nerysovalo. Nie je pekné, keď sú vidieť všetky gumičky a slaninu, „vysvetľuje v módnej poradni na  stránkach iDnes.cz návrhárka Iška Fišárková. 

Tmavá spodná bielizeň pod svetlé, navyše presvitajúce odevy, je neprípustné.

Možno si vravíte, prečo sa týmito poučkami stresovať a nevyraziť rovno „na ostro“. Do práce tak rozhodne nechoďte. Aj keď je dĺžka sukne či šiat „bezpečná“, vietor môže byť dosť nevyspytateľný.

Podprsenka je naozaj potrebná, pretože rysujúcej sa bradavky sú absolútne neodpustiteľné spoločenské faux-pas. Siahnite preto po podprsenke s aspoň malou výstužou, ktorá aj pri nízkych teplotách zabráni, aby ktokoľvek zbadal to, čo nemá.

Posledný hit – umelé bradavky – si nechajte na súkromné radovánky či do klubu. Že si ich obľúbili celebrity, ešte neznamená, že je to ten správny trend, ktorý je nutné nasledovať.

ZDROJ: iDNES.cz  Autor: Simona Cindy Kerberová