Moderná, nápadná, pestrá a neprehliadnuteľná košeľa. Ale…..!

V týchto časoch sa stáva veľmi obľúbenáKošeľa. košeľa s vysokým golierom, ktorý má v niektorých prípadoch aj dvojradé zapínanie. Niektoré košele majú dokonca dvojfarebný golier. Musíme všetci uznať, že takéto košele sú v súčasnosti veľmi populárne a vzhľadovo veľmi nápadné. S obľubou ich nakupujú  vplyvní, úspešní ale aj bežní muži.

Nie však všetci si uvedomujú, že túto košeľa v kvalitnom prevedení nie je možné nosiť k hocijakému oblečeniu. Tieto košele si pýtajú podstatne viac ako len bežné topánky či rifle. Toto leto sme mali možnosť vidieť viacero kreácii, ktoré nás prinútili priložiť pár riadkov k tejto tematike.

Podelíme sa s vami o to čo sme toto leto videli:

  • Muž s dokonalou košeľou, v krátkych nohaviciach a v „kroksách alebo šľapkách“. Vieme si predstaviť, že dotyční chcú prezentovať taliansky resp. francúzsky ležérny štýl, ale k tomu potrebujete slušné, krátke nohavice a na nohy kvalitné kožené mokasíny. Samozrejme bez vytiahnutých ponožiek do pol lýtka. Ak už trváte na svojom image, odporúčame zvoliť k šľapkám radšej ležérnejšiu košeľu.
  • Spomínaná košeľa, vyťahané rifle a na nohách poltopánky od Číňanov. Nikoho nechceme urážať, ale táto kombinácia je síce akceptovateľná a aj veľmi vkusná, ale rifle by v tomto prípade mali byť tiež trendy (jednofarebné módneho strihu), tak ako košeľa. Topánky by mali byť každopádne kožené, nie tie čínske lakovky….
  • Oblek, košeľa a kravata. Popri tom, že by mal oblek vyzerať tiež nápadne a kvalitne je dôležité upozorniť, že tieto moderné košele môžu pôsobiť v kombinácii s kravatou veľmi rušivo. Ak nosíme bežnú oblekovú košeľu, kontrast dotvára kravata. Pri našej modernej košeli s dvomi radami gombíkov na golieri a dvojfarebným golierom, tvorí kontrast už samotný golier. Ak ešte pridáme kravatu, môže spojenie všetkého pôsobiť veľmi rušivo. Aj tu platí, že menej môže byť  podstatne viac.
  • Spomínaná košeľa, vhodne zladená s oblečením. Pýtate sa čo nám vadilo? Neupravený muž vo vkusnom odeve. Ak je niekto neupravený tj. neoholený (resp. s neupravenými fúzami, ktoré mu vliezajú až do úst), vlasy neupravené, sem tam chlp z nosa či ucha trčí, v takom prípade je to celé zle. K tomu každé tretie slovo nadávka, hluk okolo dotyčnej osoby a keď začne gestikulovať rukami a natŕčať hodinky alebo masívny prsteň, všetkých presvedčí o tom, že zabalil niečo ohavné do pozlátka. Možno si to chlapi neuvedomujú, ale toto je to jediné čo si nemusia kúpiť aby vyzerali dobre, alebo aspoň lepšie………. Takže nielen šaty robia človeka.

Nikoho nechceme týmto urážať, len chceme poukázať na čo si dávať pozor a čomu sa vyhýbať. Základ je byť prirodzený, nechať si poprípade poradiť a hlavne nehnať sa vždy do trendy módneho oblečenia. Nie každému sa hodí to čo je moderné.

To isté platí aj pre dámy. Veľa krát pri pohľade na super trendové topánky (ak sa to ešte dá nazvať topánkami) na žene vyvaľujem oči, čo sú ochotné ženy podstúpiť aby vyzerali „IN?“. Skúste sa najprv prejsť s takýmito topánkami popred zrkadlo alebo sa natočte kamerou ako sa zmenila vaša chôdza.

Ešte jeden poznatok. Moja známa v úctyhodnom veku si našla o dvadsať rokov mladšieho  priateľa. Samozrejme prvé čo urobila, začala sa obliekať moderne. Krátke sukne, štýlové topánky apod. Oblieka sa ako 18-ročná puberťáčka. Vyzerá to veľmi divne až nechutne. Aj dámy vo veku 60+ môžu vyzerať moderne a sexi, ale oné mladícke oblečenie na veku neuberie. Je pritom toľko vkusných oblečení pre dámy v tomto veku. Trendové saká, nohavice, košele či blúzky, šále od výmyslu sveta ……..