Formálne pánske oblečenie na zimu

Máme tu najchladnejšie obdobie v roku. Zima Vám aj tento rok ponúka možnosť ukázať sa v tých najlepších, najpohodlnejších a najnovších kúskoch oblečenia.

V nasledujúcich riadkoch sa dočítate o tom, ako sa obliecť vkusne a formálne aj v chladnom období. Poradíme Vám, v čom zabodujete a ako správne vzbudíte dojem decentného pána s potrebnou dávkou elegancie. Módne trendy pre formálne typy pánov tejto zimy sa riadia heslom: jednoduchosť a pohodlnosť.

Najlepšia voľba je kabát

Ak sa teda jedná o formálne oblečenie, inú alternatívu ako sú kabáty či saká riešiť nemusíte. Eleganciu, formálnosť a decentnosť určite nedocielite, pokiaľ siahnete po zimných bundách, hrubých mikinách či tzv. ,,páperkách“. Tieto druhy vrchného dielu oblečenia Vám ku dosiahnutiu formálneho výzoru veľmi nepomôžu.

Čo sa týka kabátov, tento rok zabodujete, ak si zvolíte kabát s dvojradovým zapínaním na gombíky. To je totiž tohtoročný módny hit. V takomto type kabátu pôsobí každý pán elegantne, formálne a hlavne vkusne.  Pri výbere by ste mali zvoliť klasické neutrálne farby ako je čierna, šedá, grafitová, hnedá či sivá. S kabátmi týchto farieb nebudete mať problém doladiť ostatné kúsky Vášho outfitu, ktorých je pomerne dosť, keďže je zima a Vy chcete, aby Vás oblečenie dostatočne zahrialo.

Vhodný sveter

Netreba zabúdať na to, že sveter nie je len hocijakým kusom oblečenia, ktorý nosíte len preto, aby Vás zohrial. Sveter v niektorých prípadoch formálnych stretnutí hrá tú najdôležitejšiu úlohu. Treba si zvoliť správny strih podľa toho, či chcete Vašu postavu zdôrazniť alebo skôr zakryť možné nedostatky. Je to pre každého individuálne. Čo sa týka svetrov určených na formálne udalosti, a stretnutia, zvoliť si môžete akúkoľvek farbu, ktorá priveľmi ,,nekričí“. Chcete pôsobiť zaujímavo, ale nezabudnite na to, že zároveň elegantne a formálne.

Čo pod sveter?

Rozobrali sme si dva najpodstatnejšie typy formálneho oblečenia pánskych šatníkov na zimu. Kabát a sveter nám ale na chladné obdobie postačovať nebude. Keďže sa venujeme formálnemu oblečeniu, pod sveter sa perfektne hodí akýkoľvek typ košieľ, ktoré budú v spojení so svetrom pôsobiť príjemným kontrastom. Jedná sa najmä o goliér na košeli, ktorý bude najviac viditeľný, rovnako ako rukávy. Elegantný a vkusný dojem počas formálnej príležitosti je v takomto prípade zaručený.

Nohavice pre celkový formálny look

Pri slove formálny si možno väčšina pánov predstaví klasické tesilové nohavice. V tomto prípade však môžete bez problémov siahnuť po akýchkoľvek užších typoch džínsových nohavíc. Džínsovina sa dá ľahko kombinovať či už na športovejší, alebo formálny, elegantný štýl. Podstatná vec, ktorú je potrebné spomenúť pri voľbe džínsov je, že pokiaľ chcete vzbudiť formálny charakter, je potrebné zamerať sa na džínsy s užším strihom. Voľné strihy sú určené pre pánov ležérnejšieho štýlu. Ku nohaviciam je potrebné vybrať aj správny opasok. Ten by mal byť skôr nenápadnejší, v tmavej farbe. Príliš výrazná farba opasku môže pokaziť celkový dojem formálnosti, pretože bude v celom outfite pôsobiť nevkusne a neprirodzene.

Rukavice sú vítané

Pokiaľ je vonku príliš veľká zima, bez problémov môžete použiť klasické čierne, poprípade šedé bavlnené rukavice. Tie Vám dojem formálneho a decentného pána určite ničím nenarušia. Používajte rukavice bez akéhokoľvek farebného vzoru.