Healthy is beautiful / Zdravé je krásne

Naše produkty starostlivosti o pleť sú také jednoduché, ako je to len možné. Čisté prísady, čitateľné popisky, jednoduché recepty s veľkou dávkou porozumenia, starostlivosti a lásky. Nás viac zaujíma zdravie než krášlenie.

__________________________

  • Aký je problém s konvenčnou kozmetikou?

Je ich hneď niekoľko. Veľkým problémom je, že existuje obrovské množstvo produktov. Kvôli tomu si môžete myslieť, že potrebujete viac než len jeden produkt pre splnenie určitej požiadavky. Kozmetické firmy nás vedú k domnienke, že potrebujeme denný krém, nočný krém, jeden proti vráskam, jeden na hydratáciu, ďalší na boj s voľnými radikálmi. Je naozaj ťažké vybrať si ten správny produkt. Je to šialené.

Jedným z dôvodov pre takúto varietu produktov je, že bežné výrobky obsahujú len veľmi málo účinných látok. Väčšinový diel produktu je zvyčajne voda alebo iná chemická vyplňujúca látka, zahusťovadlo či penidlo. Tie sú zvyčajne veľmi lacné, takže v takejto praxi sú možnosti veľkého zisku.

Takzvaný ”Angel dusting” – pocukrovanie, je súčasťou marketingovej stratégie v kozmetickom priemysle. To znamená, že množstvo účinnej zložky vo výrobku je také malé, že jeho účinok je takmer nulový. Účinná zložka je na produkte uvedená len ako reklamný ťah. Napríklad, ak je bambucké maslo v bambuckom telovom kréme uvedené na 35. mieste v poradí na zozname ingrediencií, znamená to, že je v takomto produkte viac predchádzajúcich 34 ingrediencií, uvedených pred bambuckým maslom.

Ďalším veľkým problémom s konvenčnými kozmetickými prípravkami je voda. Vždy, keď sa v produkte vyskytne voda, množstvo neprirodzených konzervačných látok musí byť do takéhoto výrobku pridaných, aby sa vyhol pliesňam, kvasinkám a baktériam. Tieto konzervačné látky majú so sebou spojených veľa rizík. Sú úzko späté s podráždením, alergiami, rakovinou, hormonálnym narúšaním a s mnohými ďalšími zdravotnými komplikáciami. Takmer všetko, čo dávame na pokožku sa vstrebáva priamo do krvného obehu. Čo si dávame na svoje telo by malo byť rovnako dôležité ako to, čo vkladáme do tela.

Ďalším problémom sú vône a parfumy. Väčšina vonných látok je takmer vždy syntetického pôvodu alebo zo zlúčenín vyrobených zo stoviek jednotlivých chemických látok neznámeho pôvodu. To prispieva najmä k hormonálnym poruchám a tiež môžu mať rôzne úrovne toxicity.

Zakaždým, keď použijeme jednoduché konvenčné mydlo, obsahuje priemyselné čistidlo, ako je SLS alebo penidlo ako SLES. Tie odstránia z našej pokožky prirodzený kožný tuk a narušia mikrobiom pokožky. Toto vedie k ešte väčšej produkcii kožného tuku a k tvorbe akné alebo k ešte suchšej pleti než pôvodne. V databáze produktov starostlivosti o pleť Deep Skin Cosmetic si môžete vyhľadať Váš obľúbený konvenčný kozmetický prípravok a vidieť potenciálne riziká spojené s jeho používaním. http://www.ewg.org/skindeep/

____________________________

Prečo používať prírodné produkty? Prečo používať produkty Green Laboratoria?

Všetky produkty Green Laboratorium sú unisex, ručne miešané, vyrábané v malých sériách, niektoré vyrobené v limitovaných sériách. Používame iba prírodné zložky; byliny, maslá a oleje sú v potravinárskej kvalite, esenciálne oleje sú v aromaterapeutickej kvalite a naše produkty balíme do znovu použiteľných obalov.

Naše produkty majú minimálnu šancu podráždenia a vyvolania alergií. S našimi čisto prírodnými látkami nie je prakticky spojené žiadne riziko rakoviny a toxicity. Všetky zložky sú rozpoznateľné našim telom a sú ľahko do tela prijaté. Výrobky Green Laboratorium majú približne 4 až 5 krát vyšší podiel aktívnych zložiek a účinnosť v porovnaní s konvenčnými kozmetickými produktmi.

Aktívne sa snažíme použiť čo najmenší počet ingrediencií na produkt. Vyrábame ich s porozumením, jasnosťou a poctivosťou v kvalite.

Absolútne nepoužívame umelé konzervačné látky, farbivá, výplne, zahusťovadlá, syntetické chemické látky, parabény, odmasťovače, vonné látky a parfumy. Popisky sú ľahko pochopiteľné a sú navrhnuté tak, aby ste si jedným pohľadom boli schopní urobiť kvalifikované rozhodnutie o našich produktoch.

Popisky obsahujú úplný zoznam ingrediencií, pre koho je produkt určený a ako ho používať.

Veríme, že správne vybalansovaný produkt obsahuje relevantné informácie a je vizuálne estetický. Až v takomto prípade produkt vytvára skvelý pocit nielen na koži.

Až po odstránení všetkých chemikálii, výplní, farbív a umelých vôní sa starostlivosť o pleť môže stať jednoduchým, výživným a príjemným zážitkom bez hádania. Akonáhle urobíte krok týmto smerom, niet cesty späť.

Zdravé je krásne

Zdroj: greenlaboratorium.com