Čo by nemalo chýbať v šatníku business dámy

Dámy, ktoré pracujú na manažérskych postoch, alebo dámy, ktoré sú pravidelne v styku s klientom by mali dodržiavať určité zásady obliekania. Samozrejme ak to so svojou prácou myslia vážne a chcú pre svoju firmu získať maximum spokojných klientov. Takáto práca si vyžaduje kvalitné reprezentovanie spoločnosti a preto by dáma mala dbať na svoj zovňajšok komplexne od výberu oblečenia, cez úpravu vlasov, nechtov až po výber správnych doplnkov.

Klasikou, ktorou nikdy nič nepokazíte je kostým z nohavíc, blúzky alebo dámskej košele a samozrejme nezabudnite ani na sako.  Nohavice môžete nahradiť peknou sukňou. Oblečenie by malo byť vždy čisté, nevyblednuté a ožehlené.  Pri výbere oblečenia nezabudnite ani na decentnú spodnú bielizeň, ktorá by nemala kontrastovať s farbou vášho kostýmu a v žiadnom prípade by ju nemalo byť vidno. To platí aj pre ramienka od podprsenky.

Výber správnej sukne

Určite viete, že dĺžka sukne by mala aj v letných mesiacoch mať ´dĺžku aspoň po kolená. Nemysliteľné sú minisukne. V chladnejších dňoch by ste si mali dať pančuchy, ktoré by nemali mať veľké oká, mierny jemný vzor je prípustný. Ak vo vašej firme nevládne striktne daný dress code, v lete môžete chodiť aj bez pančúch. Posledné módne trendy ponúkajú pekné business sukne s vyšším pásom. Farby by mali byť všedné, nie výrazné- čierna, šedá alebo béžová či hnedá.

Výber správnej blúzky

Pri výbere strihu dámskej business košele alebo elegantnej blúzky  si dajte pozor predovšetkým na výstrih, ktorý by nemal byť výrazný. Pri stretnutí s klientom sa potom môže stať, že by ste ho zbytočne rozptyľovali a jeho by viac zaujímal váš dekolt ako business plán.  Pre dámy nad 40 rokov nie sú vhodné ani košele s krátkym rukávom. Mali by zvoliť aspoň ¾ rukávy. Blúzka by v žiadnom prípade nesmie byť priehľadná a príliš napasovaná. Vyberajte si primeranú veľkosť.

Preferujete šaty?

Ak patríte medzi ženy, ktoré radi chodia do práce v šatách, predovšetkým v letných mesiacoch by ste si mali dať pozor na dĺžku sukne a dekolt. Sukňa nesmie byť kratšia ako pod kolená, dekolt by nemal byť výrazný. Nikdy si neobliekajte šaty bez ramienok alebo na tenkých ramienkach. Najideálnejšie sú šaty na širokých ramienkach alebo s rukávom.  Šaty by mali byť puzdrového strihu, mali by obopínať postavu, no nemali by byť veľmi tesné.