Doplnky pre Business Dress

Dôležitou súčasťou business dressu sú aj doplnky. Podľa nich sa dá ľahko určiť sociálna úroveň.  Keď si oblečieme kvalitný značkový oblek, nemusí to hneď znamenať, že patríme do vyššej sociálnej vrstvy. Všetko môžeme pokaziť nekvalitnými hodinkami a remienkom, ktoré majú poškriabané sklíčko, alebo keď vytiahneme starú ošumelú peňaženku.okuliare

Jedným z doplnkom, ktorým môžeme výrazne zmeniť svoj „image“ sú okuliare. S nimi človek pôsobí intelektuálnejšie. Sú aj takí, ktorí nosia okuliare bez dioptrií, len kvôli svojmu výzoru. Ak nám okuliare nesedia, môžeme nosiť kontaktné šošovky.

Okuliare by nemali byť veľmi nápadné, aby neboli dominantou tváre. Ženy by nemali mať rám okuliarov tmavší ako je farba ich vlasov. Okuliare potrebujú starostlivosť, aby pôsobili elegantne. Čisté sklá a nepoškriabané sklá by mali byť samozrejmosťou. Puzdrom okuliarov môžeme tiež dotvoriť náš celkový vzhľad.

kabelkaSlnečné okuliare v exteriéry sú na mieste. V miestnosti však nie. Pri kontakte  tváre v tvár, by sme okuliare mali skladať dole. Slnečné okuliare skladáme aj pri zdravení, podávaní ruky alebo pri stole.

Žena  bez kabelky je ako svadba bez nevesty.  Žena by mala mať viacero kabeliek. Jednou z nich by mala byť business kabelka. Mala by byť jednoduchá, dobrého a pevného desingu, bez výrazných ozdôb a určite by mala byť z pravej kože. Farba je najlepšia čierna, respektíve aby ladila s kostýmom, topánkami a ostatnými doplnkami. Miesto business kabelky sa hodí aj aktovka.

Na denné nosenie môžu byť už farebnejšie, väčšie  a  podľa vlastnúho vkusu.

Na večer sa nosí kabelka malá, elegantná, farba čierna, biela, strieborná alebo zlatá. Musí však ladiť s topánkami a šatami.

Potom ešte existujú takzvané cestovné kabelky, do ktorých sa zmestí skutočne veľa potrieb ženy.

Doplnkom je aj všetko čo vyťahujeme z kabelky. Okuliare, puzdro, parfum atď., ktoré by mali vyjadrovať to akú spoločenskú úroveň chceme prezentovať.

Veľkosť kabelky by mala odpovedať, výške a veľkosti ženy.

Dámy pozor! Dámska kabelka by sa nikdy nemala objaviť v rukách muža. Dámsku kabelku si žena nosí vždy sama.

damske hodinkyĎalším dôležitým doplnkom, ktorým o sebe môžeme prezradiť svoju sociálnu úroveň je mobil, peňaženka alebo písacie pero.  Pero by malo byť kvalitné a atramentové. Muž nosí pero v saku a žena v kabelke a uložené v puzdre.  Peňaženka nesmie byť ošumelá, plná starých pokladničných bločkov.  Mobil by mal byť elegantný a decentný bez nálepiek alebo príveskov. Na pozadí monitora by sa nemali objaviť súkromné fotky detí, psov alebo dokonca polonahých žien.

Opasok jedine z pravej kože. Tu sa vieme veľmi rýchlo prezradiť, že nepatríme do vyššej sociálnej vrstvy, a to ak je opasok ošumelý alebo s natrhnutou dierkou a podobne.

Comments are closed.