Dáma a Business dress

Štandardom  business dressu ženy je kostým. Je elegantný a dovoľuje žene odložiť si sako a pracovať len v halenke.Business dress žena

Nohavicový kostým je dnes už rovnocenným s kostýmom so sukňou.

Krátke rukávy, odhaľujúce paže sú vhodné do štyridsiatky. Potom sú viac primerané rukávy po lakeť.

Spodné prádlo by nemalo byť viditeľné, preto nie sú vhodné priesvitné materiály, alebo kontrastné farby prádla.

Šaty by mali byť puzdrovité, teda s úzkou fazónou. Nemali by však príliš obopínať telo. Primeraná dĺžka šiat a triezvy dekolt je súčasťou business etikety.

Topánky sa nosia s opätkom vysokým, alebo stredne vysokým. Pančuchy by mali byť neoddeliteľnou súčasťou business dresu. Tak ako muž musí mať sako, tak žena musí nosiť pančuchy.

Žena by mala zaradiť do šatníka pre business dress farby, ako biela, čierna, lososová, béžová, bledomodrá a podobne. Módne pastelové farby sú vhodnejšie p dievčatá a deti.

Nevhodné  pre ženský business dress:

Šaty vypasované veľmi na telo.

Hlboké výstrihy.

Minisukne.

Sukne vrecovitého strihu.

Džínsy.

Šaty s úzkymi ramienkami alebo dokonca bez nich.

Lesklé, alebo priehľadné materiály.

Kožené odevy.

Voľné alebo bedrové nohavice.

Sandále.

in officeDôvod je jasný. Klient by sa mal sústrediť na jednanie, nie na ženské vnady.  Žena by mala svoje oblečenie prispôsobiť tak, aby si klient nemyslel že ho chce žena presvedčiť svojimi telesnými prednosťami.

Casual dress ženám predpisuje sukňu alebo nohavice. Tričko, svetrík alebo halenku a značkové džínsy. Ani neformálne oblečenie však nedovoľuje nosiť minisukňu, tričko odhaľujúce pás alebo šortky.

Minimálna dĺžka sukne sa meria v sede a to tak, že koniec sukne by mal byť od kolena na šírku dlane.

S doplnkami by sa tiež nemalo preháňať. Ovešaný krk a zaplnené prsty prsteňmi totiž nevzbudzuje príjemný dojem, ale skôr úžas.

Parfém cez deň volíme ľahší, večer ťažší. Líčenie by malo byť tiež menej nápadné a malo by prevažovať prirodzenosť. Mali by sa len zvýrazniť oči a rysy tváre. Na večer sa teda používa ťažší parfum, ale vždy len s citom a výraznejší make up, aby tvár vynikla v umelom osvetlení.