Zvyky a spoločenská etiketa v Španielsku

Vlajka-SpanielskoŠpanielsko je kultúrna a geograficky bohatá krajina. Krajina láka turistov aj na charakteristickú kuchyňu, nočné zábavy, more a krásne počasie.

Každý región má vlastné tradície, jazyk a zvyky. Španieli sú hrdí na svoje dedičstvo, či už na obecnej, mestskej, regionálnej alebo národnej úrovni.

Španielsky hovorí takmer tri štvrtiny krajiny. Baskidsko, Euskádsko, Katalánsko, Galícia, Baleárske ostrovy alebo Valencia majú vlastné jazyky. Ak chcete zapôsobiť naučte sa niekoľko fráz v tomto jazyku.

Španieli sú v podstate v obliekaní skromní a konzervatívny.

Chváliť sa vzdelaním, úspechom alebo finančným zabezpečením sa pokladá za nevhodné správanie. Španieli majú tendenciu sa podhodnocovať a decentne uznávajú úctu a úspech.

Vyvarujte sa verejnej konfrontácii so Španielom, je to neúctivé a považované za neslušné správanie sa. Vzťahuje sa to hlavne na to, že správny Španiel nikdy nestráca vlastnú tvár. Takže priznať sa na verejnosti je neprípustné.

SpanielskoPri zdravení potraste rukou každého. Aj malé dieťa. Dbajte na to aby ste toho najstaršieho pozdravili prvého.

Ak sa už poznáte, môžu vám pozdraviť aj bozkom na obe líca, zľava doprava, alebo ženy vás môžu krátko objať. Muži sa medzi sebou zvyknú potľapkať po chrbte.

Osobný priestor je podstatné menší, ako vo väčšine štátov. Pri vážnej diskusii alebo rozhovore stoja veľmi blízko pri sebe.

Ukázať alebo naznačiť gesto spojených prstov ukazováka a palca je veľmi urážlivé – je to urážka v spojení s análnym otvorom. Platí to aj v Taliansku.

3 thoughts on “Zvyky a spoločenská etiketa v Španielsku”

  1. Co to pre boha pises clovece?! Ze vraj „naucte sa aspon zopar fraz..!!!“
    Preco zopar fraz,ked je to tiez svetovy jazyk,ktorym hovori viac ludi,ako napr.anglicky?! Spanielsky sa ucí mnoho stomilionov ludi na tomto svete,takze je naprosto samozrejme,ze väcsina ludi,ktora cestuje do tajto nadhernej krajiny,ovlada tento svetovy jazyk. A netreba z neho robit nejaky exoticky,neznamy jazyk,ktory sa akoze netreba ucit,ale len par fraz!!

  2. Co to pre boha pises clovece?! Ze vraj „naucte sa aspon zopar fraz..!!!“
    Preco zopar fraz,ked je to tiez svetovy jazyk,ktorym hovori viac ludi,ako napr.anglicky?! Spanielsky sa ucí mnoho stomilionov ludi na tomto svete,takze je naprosto samozrejme,ze väcsina ludi,ktora cestuje do tajto nadhernej krajiny,ovlada tento svetovy jazyk. A netreba z neho robit nejaky exoticky,neznamy jazyk,ktory sa akoze netreba ucit,ale len par fraz!!To je ta malost a zaostalost Slovakov!Napr. v Holandsku ovlada spanielsky jazyk az 6 000 000 ludi,v susednom Rakusku vyse 3000 000!!!

Comments are closed.