Ako zladiť strieborné šperky

striebroStrieborné šperky

Striebro je najčastejšie používaný v zlatníkov. Nie je síce tak hodnotné ako zlato, ale za to je veľmi obľúbené, trvácne  a hlavne cenovo dostupnejšie. Tak ako zlaté šperky tak aj strieborné šperky sú bežnou doplnkovou výbavou každej ženy a nielen ženy. Striebro má tú výhodu, že sa hodí v podstate ku každému oblečeniu. Nosenie zlatých a strieborných šperkov naraz, by ste mali akceptovať ako tabu.

Komu striebro najviac pristane
Striebro sa hodí najmä blondínkam, svetlým brunetkám, či červenovláskam so svetlou pokožkou a modrými alebo zelenými očami.

Každodenná kombinácia
Čierna farba a striebro je vždy zabezpečí diskrétnu eleganciu. Taktiež kombinácia chladných odtieňov a strieborných šperkov. Kombinácia šedej alebo bielej farby  so striebrom je rovnako efektná.

Trendová kombinácia
Vhodné farby sú červená, tyrkysová, slivková, malinová alebo dokonca žltá. Oranžová ale určite nie. Striebro kombinujte len so striebrom. Strieborné náušnice, strieborné opätky, kabelka a strieborno-azúrový mejkap.

Večerná kombinácia
Striebro vyzerá obzvlášť dobre s drahými kameňmi ako granáty alebo perly. Visiace náušnice, moderný prívesok, zaujímavý náramok – to sa vždy hodí k večernému oblečeniu.

Striebro biele a s patinou
Striebro časom mení svoju farbu a pri kontakte so vzduchom, najmä vo vlhkom prostredí, sa stáva matným. Patina dodáva strieborným šperkom starožitný vzhľad, takže môžete predstierať, že je to stará rodinná pamiatka alebo úlovok z antikvariátu.
Ak dávate prednosť bielemu striebru, čistite ho pomocou mäkkej kefky a vodou s mydlom.