Ako zladiť zlaté šperky

zlatoZlaté šperky a spoločenská etiketa

Zlaté šperky by mali dokresľovať váš vkus a eleganciu.  Hmotnosť zlata, ktoré nosíte, nie je dôležitá. Dôležitejšie je či vám vôbec  zlato pristane, či je vhodné k vášmu oblečeniu a či je čisté a kvalitné. Darmo sa oblečiete podľa najnovšej módy, dodržíte etiketu obliekania, keď  všetko pokazíte nevhodným zlatým šperkom. Predkladáme vám ďalšiu navigáciu na správny výber zlatých šperkov.

Triezva elegancia
Úzke prstienky opticky zmenšujú ruky. Na zviditeľnenie vášho  zlatého náhrdelníka, oblečte si niečo s neveľkým výstrihom. Postačí jeden zlatý šperk na to, aby ste vyzerali elegantne, pretože prehustenie vášho dekoltu retiazkami a náhrdelníkmi by určite pôsobilo chaoticky.

 Kombinácia  glamour
Dlhý zlatý náhrdelník k šatám alebo k topu s väčším výstrihom v tvare V, alebo  zlaté masívne náramky s malými náušnice. Pamätajte že, veľa doplnkov potláča osobnost.

Večerná kombinácia
Čierne šaty so spestreným výstrihom pomocou trblietavého krému, k tomu jednoduchý náhrdelník a na ruke zlatý široký náramok.

Ako ladiť farby k žltému zlatu
Hnedá, čierna, oranžová, pastelové farby ako ružová a burgund.

Biele zlato je moderné a čoraz  populárnejšie.  Konkuruje klasickému žltému zlatu a dizajnovo ho často aj porazí.

Kombinácia na každodenné nosenie
Na to aby ste vyzerali dobre postačí prstienok z bieleho zlata a k nemu vhodný náramok. Ak tomu sa hodí farebná sukňa s bielym alebo čiernym topom.
Pozor: Kombinácia bieleho zlata s príliš pestrofarebným oblečením, zabíja pôvab tých šperkov. 

Večerná kombinácia

Flitrované šaty a dlhé visiace náušnice. Jednoduché a príťažlivé.

Ako ladiť farby k bielemu zlatu
Svetlá, malinová, karmínová, tyrkysová, slivková, žltá. Vyskúšajte aj šedú alebo bielu.