Takmer polovica žien dnes vníma kompliment ako sexuálnu urážku

Len polovica žien si vie užiť kompliment, ktorý muž o nej prenesie a ktorý sa týka jej vzhľadu. Páni sa tak takmer  v každom druhom prípade seknú a sú zasiahnutí nepríjemným komentárom či pohľadom. Jednou z najhorších poznámok je, keď muž prenesie obyčajné „vyzeráš dnes dobre“.

A prečo je to zlé? Žena totiž také komentáre prekladá. Tento konkrétne znamená, že muž hovorí: „Si tlstá.“

Medzi ďalšie neprijateľné mužské komplimenty – a sú myslené v dobrom – patrí napríklad pochvala ženinho make-upu či poznámka, že ju šaty pekne obopínajú. Úplne nevhodné je žene povedať, že má typicky „ženskú“ postavu alebo že vyzerá ako jej rodičia.

Podľa britského prieskumu sa potvrdzuje, že tragédiou dnešnej doby je fascinácia spoločnosti telesnou váhou. Ľudia sú buď obézni, alebo posadnutí  štíhlosťou. A ženy tak dnes najviac poteší, keď jej muž povie, že schudla, či vyzerá štíhlejšie. Veľmi prívetivé ženy tiež uvítajú, keď muži chvália ich úchvatný úsmev. Nasledujú poznámky týkajúce sa krásnej ženinej vône, pekného účesu alebo krásy očí.

„Ženy sú zložité bytosti a muži by sa veľmi splietli, keby si mysleli, že kompliment príjmu s radosťou od kohokoľvek… Ženy ale majú rady komplimenty, ktoré sa týkajú ich štíhlej postavy, veľmi vítajú také komentáre o prirodzenej kráse ich očí, pier, vlasov či úsmevu,“ tvrdia autori britskej štúdie.

Dobré komplimenty:

Vyzeráš, že si schudla.

Máš krásny účes/oči/úsmev/vôňu.

Tie šaty/farba ti veľmi pristane.

Vyzeráš štíhlo/sviežo.

 

Zlé komplimenty:

Vyzeráš dobre.

Nevyzeráš tak zle.

Dnes vyzeráš menej unavená.

Máš veľmi výrazné rysy.

 

Autor: Famous

Zdroj: http://ona.idnes.cz/

1 thought on “Takmer polovica žien dnes vníma kompliment ako sexuálnu urážku”

Comments are closed.