Svadba 1. – Zásnuby

Zásnubný prsteňZásnubami dávame verejnosti dôkaz o tom, že žena a muž majú taký vážny vzťah, že počítajú v budúcnosti svadbu. Zásnuby ale nemajú žiadnu právnu platnosť.

Snúbenci môžu spečatiť túto udalosť v rodinnom kruhu, alebo v súkromí vo dvojici.

Rodinná oslava zásnub môže by zorganizovaná doma, alebo v reštaurácii. Oslava by mala byť zahájená prípitkom otca snúbenky. Následne by snúbenec mal všetkým oznámiť, že sa majú radi a že sa  plánujú v budúcnosti vziať. Potom snúbenec pobozká snúbenicu a dá jej zásnubný prsteň.

Zásnubný prsteň sa navlieka na prstenník ľavej ruky. Prsteň môže dostať aj muž, ale nie je to veľmi obvyklé.

Snúbenica môže namiesto prsteňa partnerovi darovať aj niečo iné, ale osobné čo ho môže neustála sprevádzať teda retiazku, hodinky alebo pero.

Na prsteň a darček sa zvykne vyryť aj meno s dátumom zásnub.

Zasnúbenie len vo dvojici, je podstatne častejšie ako s rodinami. Snúbenci len oznámia rodičom, že sa zasnúbia, alebo že sa už zasnúbili..

Zásnuby vo dvojici sú späté s romantikou a romantickým prekvapením. Odohrávajú sa najčastejšie v solídnej reštaurácii.

Muž môže ženu romanticky prekvapiť zásnubným prsteňom rôznymi spôsobmi.

Najčastejšie muž hádže žene prsteň do sektu, alebo to vopred dohodne s čašníkom.

Ďalší spôsob môže byť, keď muž, žene v spánku opatrne nasunie zásnubný prsteň na prst. Ráno keď sa  prebudí, bude poriadne prekvapená, čo ju ťaží na ľavej ruke.

1 thought on “Svadba 1. – Zásnuby”

  1. Tak my sme mali najprv súkromné zasnúbenie a teraz sa chystáme k rodičom 🙂 Môj budúci pán manžel dostal pero, pretože hodinky má a retiazky nenosí, lebo ho to vraj škrtí 😀 Zásnuby u nás doma budú naozaj zábava, lebo som povedala snúbencovi, že musí priviesť jeho rodičov k nám a oficiálne ma požiadať o ruku pred nimi 😀 Trošku zbledol, ale rozdýchal to – hádam 😀 Inak už som aj tak námatkovo pozerala ceny obrúčiek, a niektoré zlatníctva vôbec nemajú zlú ponuku. Zatiaľ svoju kombináciu – červené zlato s bielym som našla (také najkrajšie) na obrucky-rydl.sk, tak som zvedavá, čo mi vôbec na tú kombináciu povie manžel, ale čo budem predbiehať udalosti? 😀 Ešte ma oficiálne nepožiadal o ruku pred rodičmi a či ma vôbec tatko dá 😀

Comments are closed.