Správne oblečená dáma

Viete sa správne obliecť  do spoločnosti? Poznáte základné pravidlá obliekania, ktoré by mali byť známe každej dáme, ak chce vyzerať  in, no zároveň sa nepreviniť proti spoločenskej etikete? Ak nie, práve teraz sa ich môžete veľmi rýchlo a jednoducho naučiť a prichádzať do spoločnosti správne a pekne upravená podľa bontónu. Najlepšie rady a tipy v tejto oblasti však môžete nájsť aj v magazíne pre ženy, či už v tlačenej alebo internetovej podobe.

Základom šatníka každej dámy by mal byť nohavicový alebo sukňový kostým. Vyhýbajte sa divokým vzorom, asymetrickosti a prílišnej nápadnosti. Nenoste sukne kratšie ako 10 centimetrov nad kolenom, takisto zabudnite na sexi výstrihy. Voľte radšej klasický, konzervatívny štýl, ako oddať sa výstrednosti. Topánky noste výhradne s uzavretou špicou.

Určite by ste do spoločnosti nemali voliť tesnejšie oblečenie, minisukne, krátke nohavice alebo rifle. To všetko pôsobí neúctivo a mohli by ste vyvolať zbytočné rozhorčenie ostatných. Ak sa rozhodnete obliecť si blúzku, nezabudnite, že by nemala byť z priesvitného materiálu a určite noste také, ktoré budú mať rukávy o čosi dlhšie ako sú vaše plecia.

Nezabúdajte ani na pančuchy. Tie sú absolútnou nutnosťou jednej dámy, ktorá sa rozhodla vyjsť do spoločnosti. Nepoužívajte vzorované pančuchy a neobliekajte si ani biele alternatívy. Ich farba by mala ladiť so samotným sfarbením vybraného oblečenia.

V neposlednom rade by ste sa mali zaujímať o vhodné doplnky, ktoré použijete k vybranému oblečeniu. Tie vždy robia ženu ešte krajšou a zaujímavejšou, tak prečo to nevyužiť. Ale pozor! V zásade platí, menej je niekedy viac, preto to určite so šperkami nepreháňajte. Ak tieto vhodné doplnky doma nenájdete, nájdete ich v klenotníctve. Dovolené sú všetky drahšie materiály, nesiahajte po netradičných látkach ako je drevo a plast. Chybu teda neurobíte ak si vyberiete napríklad šperky z chirurgickej ocele, tými nikdy nič nepokazíte.

K ďalším významným doplnkom určite patrí kabelka alebo kufrík. Nepreháňajte to však s jej veľkosťou, na spoločenské udalosti určite nebudete potrebovať nič viac ako len základné nevyhnutné predmety. Preto by ste doma mali nechať všetky druhy športových a iných kabeliek, ktoré využívate pre bežné nosenie a kde si tak radi ukladáte všetky často nepotrebné veci, ktoré počas dňa ani nevyužijete.

Ak si ešte stále neviete dať rady s akýmkoľvek problémom týkajúcim sa ženskej krásy a jej atraktívnemu vzhľadu v spoločnosti, nemali by ste prehliadnuť magazín www.topzena.sk. Presne tu sa dozviete všetko potrebné, dokonca oveľa viac.

S pozdravom a prianím pekného dňa

Jozef Beka | manažér a šéfredaktor magazínu TopZena.sk