Prvé rande s dievčaťom

V bareAj na prvej schôdzke platí – Nikdy nemáme druhú šancu  urobiť prvý dojem. Prvá schôdzka je takzvaná sondovacia, preto by sme sa mali prezentovať v čo najlepšom svetle.

Dôležitá je hygiena. Zápach potu alebo nevyčistené zuby sú zaručeným prostriedkom odpudiť potenciálneho záujemcu.

Oblečenie by sme mali zladiť s prostredím, kde sa bude konať stretnutie. Do kina, pizzerie alebo parky si môžeme obliecť džínsy a sveter.

Ak chceme zapôsobiť večerou v dobrej reštaurácii, oblečieme si sako bez kravaty. Do divadla si oblečieme oblek a kravatu.

Samozrejme nezabudneme oboznámiť dievča čo plánujeme, aby sa aj ona mohla prispôsobiť situácii. Dievčatá majú všeobecne lepší cit pre vhodný odev.

Aby sme mohli viesť zaujímavú konverzáciu je dobré si vopred pripraviť konverzačné témy. Pozor na monológy o sebe. Snažte sa klásť otázky, aby ste ukázali svoj záujem.

Chlapec nebude hovoriť celý večer napríklad o futbale a dievča o módnych trendoch.

Tabu na prvom stretnutí: Nehovorme o predchádzajúcich vzťahoch, historky z týchto vzťahov, o dieťati, po ktorom dievča túži, porovnávanie toho druhého so známosťou z minulosti, nevyzdvihujme detaily, ktoré by ten druhý považoval za intímne.

Citlivo hovoríme o rodine, pretože jeho rodičia by mohli byť čerstvo rozvedení, alebo po smrti. Potom taktne z témy vycúvame.

snežiankaChlapec by nemal zabudnúť na malú kytičku (fialky, snežienky), alebo malý darček.

Ak zvolíme darček, nemal by hodnotou zaväzovať toho druhého. Teda žiadne prstene, hodinky, ale radšej knihu, alebo pozornosť s dovolenky.

Chlapci by sa mali vžiť do role džentlmena  a byť pozorný, pretože dievčatá to očakávajú.

Chlapec vedie dievča po svojej pravici.

Keď vstupujú do reštaurácie, muž vstupuje ako prvý. Dievča usadíme chrbtom k stene.

Keď chlapec vyprevádza dievča a dievča odmietne odprevadenie až domov, mal by to chlapec akceptovať, nevnucovať sa a neprehovárať ju.

Doprovod končí pred domom. Ledaže by dievča ponúklo kávu alebo čaj u nej doma.