Prejavy / preslovy / príhovory v rodinnom a priateľskom kruhu * Svadobná reč otca nevesty 2

Milé deti, vážení hostia!
Pre nevestinho otca je toto jeden z najťažších dní jeho života. Musí dať dcéru cudziemu mužovi a ešte za to zaplatiť! A ku všetkému má ešte predniesť radostnú reč. Nechce sa od neho príliš veľa?

Ale žarty stranou. Milá dcéra, milý zať! K vašej zelenej svadbe vám čo najsrdečnejšie blahoželáme. Nech vás na vašej spoločnej ceste životom sprevádza len šťastie a spokojnosť! A ak sa pridá aj menší blahobyt, nebude to určite na škodu. Dva pekné spoločné roky už máte za sebou, dúfajme, že to bol dosť dlhý čas na to, aby ste sa navzájom spoznali, akceptovali svoje zvyky (i zlozvyky) a naučili sa na ne správne reagovať a tolerovať ich.

Ale keď vás tak vidíme a počujeme, vycítime veľmi rýchlo, že si rozumiete aj bez zbytočných slov. Môžete štartovať do manželstva s istotou, že s verným a spoľahlivým partnerom zvládnete všetky budúce problémy. A táto istota je rozhodujúcim faktom stability harmonického vzťahu medzi dvoma ľuďmi. Vy svoju cestu určite zvládnete. Toto pevné presvedčenie mne – ako šťastne nešťastnému otcovi nevesty – uľahčuje tento deň sláviť pokojne a veselo!

Milá dcéra, milý zať! Toto je pekný a dôležitý deň vo vašom spoločnom živote. Tak na to vyprázdnime náš prvý pohárik. Nech sa vám splnia všetky želania, nádeje a sny, ktoré určite máte.
Držíme vám palce!

ZDROJ: www.zbynekmlcoch.cz