Posteľové etiketa po sexe alebo nezaspávajte a buďte nežní

Sex bol fajn, máte pocit, že spokojní sú všetci zúčastnení a že ste teda svoj diel práce už odviedli. Ak sa odvalíte ale na kraj postele a upadnete do blaženého spánku, bude to partnerka považovať, právom, za osobnú urážku. Je to len jeden z mnohých prehreškov proti posteľovej etikete.

Vodítkom k správnej milostnej dohre aj k tomu, čomu sa rozhodne vyhnúť, môže byť naša anketa, ktorej sa zúčastnilo dvadsaťtri žien.

Hlavne nespať
Jasným víťazom, pokiaľ ide o prehrešky, sa stalo práve okamžité odtiahnutie sa a zaspanie. Zároveň však ženy pripúšťali, že je to jeden z najtypickejších prejavov mužského správania a že sa ho ani nesnaží nijako meniť.

„Ja v podstate chápem, že pre môjho priateľa je sex úplne iným zážitkom ako pre mňa,“ tvrdí dvadsaťšesťročná Magdaléna.

„Bola by som ochotná aj rešpektovať to, že sa po ňom cíti tak unavený, že sa chce prespať. Keď sa ale odvalí a zaspí okamžite po vyvrcholení, cítim sa ako kus mäsa, ktorý použil len pre svoje uspokojenie. Celkom by som uvítala, keby medzi to vsunul aspoň nejaký pokus o konverzáciu alebo maznanie. “

Vinníkom je prolaktín
Pripadá vám to povedomé? Nie je divu. U väčšiny milostných pozícií a techník je muž aktívnejší a musia vyvinúť väčšiu silu a viac pohybu. Jeho vyvrcholenie prebieha navyše absolútne odlišne ako u ženy.

Po ejakulácii sa totiž uvoľňuje zovretie krvného riečištia, odplaví sa zadržiavaná krv a tým opadne erekcie. Počas tejto fázy sa do mužského tela vyplavuje hormón prolaktín, a práve on môže za telesnú únavu, ktorú muž pociťuje.

Že nemáte náladu na milostné mazlenie, je preto pochopiteľné a fyziologicky zdôvodniteľné.

Vaša partnerka je však bohužiaľ naladená úplne inak a má chuť na telesnú blízkosť, emocionálne výlevy a uisťovanie o vzájomných citoch. Ak sa zariadite podľa toho, ako vám velí vaše telo, bude to brať ako osobnú inzultanciu.

Pokúste sa teda aspoň v počiatočných fázach vzťahu odložiť svoj spánok po sexe o pár minút, držte ju za ruku a nehanbite sa oznámiť niekoľko citlivých slovíčok.

Nebezpečné mlčanie aj konverzácie
Ďalšieho prehrešku sa podľa opýtaných žien dopúšťajú muži, ktorí po sexe mlčia. „Po milovaní som plná pocitov, keď on na všetko len zabručí, spoľahlivo sa vytočíme,“ sťažuje si dvadsaťdvaročná Iva.

Ženy sa totiž riadia predpokladom, že keď ste spolu mali sex, mali by ste po ňom zdieľať svoje pocity, emócie a duševné hnutia a poriadne ich spolu rozobrať.

Lenže aj keby sa vám do cesty nestaval klamár prolaktín, rovnako by ste najskôr nemali chuť pitvať sa v tom, čo vám práve teraz letí hlavou.

Detailnému rozboru vašej emocionálnej situácie potom predídete relatívne ľahko, keď ju po sexe pevne objímte a poviete niečo v zmysle, že milujete ženy, s ktorými sa dá aj nádherne mlčať. Veľmi pravdepodobne sa nebude chcieť o štatút onej osudovej dobrovoľne pripraviť.

Aby toho ale nebolo málo, z našej ankety vyplýva, že sa ženám nemusíte zavďačiť ani post sexuálnou konverzáciou.

„Neznášam chlapov, ktorí začnú okamžite po sexe plánovať, kde by sme si to mohli rozdať nabudúce a čo vyskúšame. Mám vždycky pocit, že to teraz nestálo za nič, a preto už plánuje ďalšie kolo,“ rozčuľuje sa Tridsaťjedenročná Mirka.

Zatiaľ čo vy si teda myslíte, že jej plánovaním ďalších hrádok vlastne skladáte kompliment a dávate mu najavo, že sa vám sex s ňou páčil, ona to vníma úplne inak.

V tomto ohľade sa riaďte jednoduchým pravidlom; zabudnite na všetko hmotné (sex, tvar jej pŕs alebo použitej sexuálne techniky), a ak už sa odhodláte ku konverzácii, chváľte jej kreativitu, vášnivosť, nežnosť a fantáziu.

Čo je povolené
Napodiv sa veľká časť opýtaných žien zhodla, že po sexe cíti menší stud a sú naklonené k vzájomnému objavovaniu tiel. Ak sa teda pred vami odmietala vyzliecť za denného svetla kvôli svojmu komplexu z celulitídy, máte teraz jedinečnú šancu podrobne si ju prezrieť a presvedčiť ju, že vám jej stehná pripadajú sexy.

Prekvapivé môže byť tiež zistenie, že ženy sú ochotné po sexe rozobrať, ktoré dotyky a techniky sú im príjemné a ktoré menej. Práve po milostnom akte je tiež vhodná doba na ventilovanie svojich erotických fantázií.

„Bežne mám veľký problém hovoriť o tom, čo ma vzrušuje alebo čo by som rada vyskúšala. Až so svojím manželom som zažila sex, po akom som túžila. A vďačím za to jeho schopnosti načúvať, po každom milovaní sme totiž hrali akúsi obdobu hry vadí- nevadí.

Hovorili sme o tom, čo nám hovoria jednotlivé sexuálne praktiky, techniky, ale aj napríklad o tom, ako sú nám príjemné určité dotyky. Vďaka týmto rozhovorom sme potom získali spoľahlivý prehľad o tom, čo na toho druhého zaberá, „uzatvára dvadsaťpäťročná Mária.

ZDROJ:  Xman.cz /Karel Pešek