Kúpele a spoločenská etiketa

SpaPobyt v kúpeľoch môže byť veľmi príjemný a relaxačný zážitok, ktorý možno ľahko pokaziť nedostatočnou znalosťou spoločenskej etikety a prijateľných noriem.

Nahota a prijateľné oblečenie
V kúpeľoch – SPA je minimálna požiadavka na oblečenie, ale sú miesta, kde sa bude očakávať, že budete nosiť plavky, froté župan a šľapky. Takýmito miestami sú jedálne a verejné priestranstvá v blízkosti recepcie.

Pri terapii, masáži alebo liečbe sa slobodne rozhodujete, či chcete mať niečo oblečené, ale terapeuti sú zvyknutí na nahých pacientov a nahotu berú profesionálne.

Niektoré výkony ako vodoliečba, sa prevádza výhradne bez oblečenia.

Thajská a indická masáž sa pacientom vykonáva v ľahkom odeve.

Dochvíľnosť
Dochvíľnosť je v kúpeľoch nevyhnutná, nakoľko terapeuti majú svoj harmonogram a rozvrh návštev. Je vhodné prísť na terapiu aj o 30 minút skôr, aby ste sa uvoľnili a mohli začať relaxovať. Ak prídete neskoro liečený čas vám môže byť skrátený.

Lekárske podmienky
O vašom zdravotnom stave by ste mali kúpele informovať už pred rezerváciou pobytu. Niektoré výkony, teplota a zloženie  vody nemusia byť vždy vhodné pre niektorých návštevníkov s určitými ochoreniami.

Ak nosíte šošovky je vhodné pri niektorých procedúrach šošovky odkladať. Poraďte sa terapeutom.

Holenie
Či už ste muž alebo žena, odporúča sa, aby ste sa oholili najneskôr dve hodiny pred procedúrou. Zabránite tak možnej reakcii pokožky s kúpeľnou procedúrou. Pred návštevou kúpeľov je vhodné sa primerane zbaviť ochlpenia na štandardných partiách tela.

Ako komunikovať
Čas strávený v kúpeloch by mal byť relaxačný zážitok. Ak však nie ste spokojní so službami, za ktoré si samozrejme platíte, obráťte sa na vedenie kúpeľov. Pred rezerváciou si ale dobre preverte zariadenie v ktorom strávite svoj čas relaxu. Majte stále na pamäti: Cena pobytu väčšinou zodpovedá kvalite služieb!

Mobilný telefón
Uistite sa, že váš mobilný telefón je počas procedúry a v priestoroch určených na procedúry vypnutý. Mimochodom do kúpeľov sa chodí relaxovať a nie pracovať.