Kabelka ako užitočná, praktická a elegantná súčasť každej ženy

Kabelka 1Kabelka – nevyhnutnosť, módny doplnok, fetiš, biologická záležitosť. Toto všetko znamená kabelka pre ženy. Divné? Nie. Kabelka je totiž ženský svet v malom. Je jedno či je malá ako peňaženka alebo maxi veľká, že sa Vám tam zmestí celý majetok. Kabelka prezrádza Vašu osobnosť, štýl a životný postoj.

Ak potrebujete kabelku „business“ vyberte si kvalitnú, koženú, striedmu kabelku v neutrálnej farbe a k nej príručnú tašku na dokumenty a laptop.

Často počujem „potrebujem kabelku aby sa mi tam zmestili dokumenty“. OK. Ale dojem neurobíte ak spolu so zmluvou vytiahnete z tašky aj lieky proti bolesti hlavy. Do pracovnej tašky patrí obal na vizitky, notes a kvalitné pero v primeranom obale. Ak už používate tieto veci s logom, tak jedine s logom firmy pre ktorú pracujete.

Kabelka 2Netvrdím, že kabelka, topánky a opasok musia byť rovnakej farby ale nech ladia s oblečením a všetkými doplnkami. Toto platí pre všetky kabelky v našom živote.

V každej taške je peňaženka a peňaženka podľa feng shui má byť červená aby sa Vás peniaze držali! Štýl peňaženky nech ladí s Vašim osobným štýlom a tým bude určite ladiť aj s kabelkou.

Ďalšia vec, ktorá nechýba asi v žiadnej kabelke alebo taške je mobil. Tiež ste už hľadali vyzváňajúci mobil v taške a prisahali by ste že tam nieje? Len keby stále nevyzváňal! Ak nemáte zvláštne vrecko na mobil, mám pre Vás jeden tip. Používam obal na mobil so šnúrkami a zavesím si ho na rúčku tašky. Jednoduché a efektívne. Niečo podobné použite na kľúče. Kľúče na šnúrke Vám výrazne uľahčia život. Mne teda život rozhodne uľahčili.

Ak je Vaša obľúbená taška alebo kabelka poškodená, nejak zničená alebo ošúchaná, vymeňte ju. Ak ste na ňu citovo naviazaná, zriaďte si zbierku a galériu svojich kabeliek. Vystavte ich, prezentujte. Budete sa z nich tešiť a budete ich mať stále v dosahu.

Originálne kabelky stoja tisíce len od svetových dizajnérov. Ak na to máte, kúpte si ju. Je to super. Ak na ňu nemáte zadovážte si originálnu kabelku od menej známych tvorcov. Nezruinuje Vás to a napodobeniny sú dnes už out.

 Zizza 1Zizza 2

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ak stretnete priateľku alebo známu s divnou kabelkou, nepovedzte jej to. Povedzte radšej že je zaujímavá, netradičná alebo zvláštna. Je to spoločenskejšie, priateľskejšie a vychovanejšie.

Ako a akú kabelku si vybrať? Nechám to na každého zvlášť. Veľkosť, materiál, štýl v tom máte určite jasno. Mám ale tip pre environmentálne cítiacich ľudí, pre ľudí ktorým naša príroda nie je ľahostajná.

Na trhu sa objavujú tašky z biobavlny alebo vyrobené z „odpadu“. A staré známe – čo je pre jedného odpad je pre druhého poklad – je tu pretavené do zaujímavých tašiek. Hodia sa k voľnočasovým aktivitám alebo k športovému štýlu

Ešte je tu jedna špecialitka a to kabelka na ples alebo významné spoločenské podujatie. Kabelka pre tieto príležitosti by mala byť čo najmenšia. Len do ruky, pár drobných a rúž.

Vintage kabelka po prastarkej je tiež dobrá voľba. Originálna a neotrelá.

Kabelka 4

Pánska taška 1Páni, radšej akákoľvek iná taška len nie igelitka! Chápem že muži si najradšej dajú do vrecka kreditku a kľúče od bytu, ale v prípade ak potrebujete odniesť viac vecí, kúpte si nejakú príhodnú tašku.

Muži najčastejšie používajú business tašky a pre tieto platí to isté ako pri dámskych business taškách. Kvalitný materiál, neutrálna farba. Nech ladí s doplnkami. Obal, notes, vizitkár, pero, peňaženka a všetko čo potrebujete nech je kvalitné, štýlové a ak používate tieto veci s logom, tak s logom firmy pre ktorú pracujete.

A ešte jedna vec. Oblek spolu s ruksakom je ukážkové spoločenské faux pas.

 

 Autor článku: Jana Kánová

 

zizza

Jedinečné kabelky
Jedinečné módne trendy handmade kabelky zizza