Dokonalý a profesionálny vzhľad dodá žene sebavedomie, autoritu i dôveryhodnosť

Pre modernú ženu – podnikateľku alebo manažérku môže byť „správny“ vzhľad rovnako dôležitý ako to, čo hovorí. Ako teda zapracovať na profesionálnom vzhľadu?

Starostlivo vyberajte farby. Farby určujú dôveryhodnosť a ukazujú osobnosť a štýl. Tmavé farby (čierna, fialová, modrá) evokujú autoritu, znalosť a zodpovednosť. Hnedá je spoľahlivosť, biela čistota a formálnosť. Žiarivé farby (červená a žltá) potom značí silu a kontrolu. Pastelové farby ukazujú ženskosť a jemnosť.

Používajte doplnky. Či už to budú topánky, tašky alebo šperky, doplnky dokážu výrazne odlíšiť inak obyčajný odev. Sledujte sezónne trendy, aby ste na kolegami a klientmi pôsobili silne.
Držte sa kvality. Investície do kvalitného profesionálneho šatníka je investíciou do vašej budúcnosti a sebadôvery. Nie je pritom potrebné obchádzať drahé butiky, nakupujte na internete.

– Buďte nápadné. Kúsok ako jasne červený alebo fialový kabát vás vždy spoľahlivo odlíši od okolitého davu. Navyše vám dodá sebavedomie a odhalí vašu osobnosť.

– Buďte individuálne. Profesionálne odievanie neznamená, že pre vás móda nemôže byť zábavou a budete nosiť len tmavé kostýmy. Tmavé kostýmy sú síce základom, môžete sa však ozvláštniť moderným strihom, materiálom, dizajnovými prvkami alebo doplnkami. To vám dodá jedinečnosť.

ZDROJ: www.jobs.cz