Sex alebo vzťah na pracovisku, alebo čo robiť keď podľahnete

Nie nadarmo sa hovorí: „Čo je v dome, nie je pre mňa.“ A napriek tomu, že pracovisko je pre väčšinu z nás druhým domovom, mnohí to risknú. No a čo, keď je kolega, šéf, podriadený alebo „chlapec od vedľa“ tak neodolateľný, že ste nedokázala nič iného, ako mu podľahnúť?

Každé ráno sa chystáme do práce s tým, že chceme vyzerať čo najlepšie, a keď sme v nej, chceme pôsobiť ako najmúdrejší a najpovolanejší. A naši mužskí spolupracovníci tiež. V podstate sa navzájom vidíme v tom najlepšom svetle, preto nie je divu, že je občas aj striktne profesionálna atmosféra nabitá sexuálnou energiou. Možno o tom viete len vy dvaja, možno to vedia všetci okolo. Ak ste nič podobné nezažili a ani ste o tom nepremýšľali, tak potom možno ani netušíte, koľko afér sa vo vašej firme odohráva – kto si posiela s kým dvojzmyselné emaily, keď si myslíte, že usilovne „pracuje“, alebo už je dokonca tak ďaleko, že rovno napíše: „Tak kedy si dnes dáme obedňajšiu“ rýchlovku „?“

Pracovné aféra bez rizika
Pracovné aféry sú vždy korčuľovaním po tenkom ľade (hlavne ak ste zadaní alebo máte vo firme prísne pravidlá, ktoré to zakazujú), preto  je tu pár rád, ktoré sa oplatí mať na pamäti:
Snažte sa „to“ robiť mimo pracoviska
Šanca, že nájde ráno šéf v kopírke odtlačok vášho zadku, je zrejme minimálna (to sa robí len vo filmoch), ale aj tak. Ak ste si už s niekým z práce začali, snažte sa nájsť aspoň iné miesto činu – najmä keď pracujete vo veľkej firme, kde je veľa zamestnancov a je aj predpoklad, že to praskne.

Dajte si pozor na výber partnera
Hormónom síce ťažko rozkážeme kedy a s kým, ale ak si chcete ušetriť neskoršie problémy, riaďte sa pravidlom: Ak je v práci nad vami, nemal by byť „nad vami“ aj v posteli. Ak je v práci pod vami, nemal by byť „pod vami“ aj v posteli. Ak ste na rovnakej pracovnej pozícii, riskujete najmenej pracovných problémov, ale aj tak …

Vysvetlite si veci vopred
A hlavne to, či dokážete vedľa seba fungovať na profesionálnej úrovni, keď vás prejde počiatočné poblúznenie. Nevýhodou vzťahov na pracovisku je to, že nemôžete buchnúť dverami a už nikdy sa nevidieť. Jedine, že by ste dali výpoveď. A aj tu sa naskytá otázka: Kto ju podá? 

V práci buďte profesionálmi
Žiadne dotyky, žiadne pohľady, ktoré si prečítate nielen vy dvaja, ale aj všetci okolo vás. (Aj keď si myslíte, že vás nikto nevidí, v mnohých kanceláriách a úradoch sú nainštalované kamery.) Aj keď nepracujete vo firme, kde sú kancelárske aféry striktne zakázané, pre ostatných spolupracovníkov to nemusí byť príjemné.

Pozor na chaty
Ak chcete flirtovať alebo si posielať erotické správy mailom, robte to cez súkromný, nikdy nie cez pracovný server. Inak sa potom nedivte, prečo si vás chlapík z oddelenia IT vždy tak zvláštne prezerá. Zrejme vie, rovnako ako objekt vášho záujmu, čo máte dnes pod pracovným kostýmom, aj to, čo ste robili včera cez obedňajšiu prestávku. Okrem toho, vašu korešpondenciu môže prehliadať váš nadriadený pri akomkoľvek pracovnom probléme …

Spíte s nadriadeným?
Nechajte si to pre seba aspoň pred kolegyňami, pretože hneď ako vás povýšia alebo dostanete nejaké úľavy, neľútostne to namieri proti vám. Čo na tom, že ste mesiace dreli, aby ste to niekam dopracovali, oni budú vždy tvrdiť, že to bolo cez posteľ.

ZDROJ: Eva   AUTOR: Tina Bergerová / www.leskprozeny.cz  FOTO: www.lue.de.tl