Šesť rád pre obnovenie energie

Pracujete dlhšie, trávite viac času na poradách a menej na dovolenkách, riešite čoraz viac e-mailov a obed stačíte zjesť maximálne pri pracovnom stole? Stala sa požiadavka robiť viac s menej zdrojmi vašou nočnou morou? Potom pozor! Človek totiž nedokáže dlhodobo pracovať ako stroj, potrebuje znova načerpať sily.

Tu je preto šesť rád ako obnoviť stratenú energiu.

Dostatočný spánok ako priorita

Výskumy neustále potvrdzujú, že človek potrebuje sedem až osem hodín spánku denne, aby si dostatočne oddýchol. Začnite tým, že si určíte čas, kedy budete chodiť spať a budete sa na spánok pripravovať minimálne pol hodiny vopred. Nevenujte sa žiadnym náročným činnostiam. Ak musíte stále na niečo myslieť, spíšte si to pred spaním na papier.

Prestávka každých 90 minút

Hodnoty, ktoré svojou prácou vytvárate, nie sú dané tým, ako dlho budete pracovať v kuse. Naopak ide o energiu, ktorú svojej práci dokážete dať. Doprajte si preto krátku prestávku minimálne každých 90 minút. Vyskúšajte napríklad dychové cvičenia, ktorá upokojí vaše telo i myseľ.

Zoznam všetkého potrebného

Zapisujte si doslova všetko, čo potrebujete urobiť. Čím menej budete svoje povinnosti musieť hľadať vo svojej mysli, tým viac energie si udržíte pre to, čo práve robíte.

Zrýchlenie tepu alebo zdriemnutie

Ak nemáte čas sa prebehnúť či zájsť do telocvične, skúste sa pre obnovenie energie prejsť cez obedňajšiu prestávku po schodoch budovy. Niekomu môže viac vyhovovať krátky spánok v čase medzi 13. a 16. hodinou, kedy väčšina ľudí cíti najväčšiu únavu.

Uznanie a zdieľanie energie

Hľadajte príležitosti, ako niekomu vo svojom okolí prejaviť uznanie, spoločne zdieľať pocity a energiu s druhými ľuďmi. Zároveň by ste mali vedieť oceniť aj sami seba, osláviť svoje úspechy.

Prechodový rituál medzi prácou a domovom

Skúste sa po ceste domov na chvíľu zastaviť napríklad v parku, kde si vyčistíte hlavu.

Zdroj: HR News