Príprava oslavy / akcie 1 – Malá alebo veľká? Kde a ako? To sú otázky na ktoré hľadáme pred každou oslavou odpoveď.

Organizáciu nenáročnej oslavy zvládneme asi s prehľadom. Každá väčšia spoločenská udalosť však často býva takmer skúšobným kameňom. Následne totiž preukáže a odhalí Vaše organizačné schopnosti. Ako teda obstáť? Hostiteľ nemusí hrať na party hlavnú úlohu, ale určite by mal byť najmä dobrý režisér a dopredu si všetko naplánuje. Zvolí ten najlepší scenár akcie, určí úlohy a zostaví dobrý organizačný tím.

Prvým krokom sú odpovede na otázky …
Predpokladajme, že máme nejaký ten dôvod k oslave. Dôvodov môže byť samozrejme hneď niekoľko. Narodeniny Vašich blízkych a priateľov, svadba, narodenie dieťaťa, ukončenie štúdia alebo tradičné sviatky – ako Vianoce, Silvester, Veľká noc, Valentín, Haloween … Alebo tie ostatné. Tie, ktoré predpokladajú len Váš záujem a chuť vytvoriť priestor a čas na stretnutie s priateľmi, blízkymi alebo spolupracovníkmi. Ak máme dôvod, a ten sa verme vždy nájde, začíname premýšľať a tak trochu aj plánovať. Dôležité je odpovedať si na prvotné otázky.

Čo ideme oslavovať …?
Rozdiel medzi detskou party, svadbou a oslavou okrúhleho výročia iste netreba pripomínať …

S kým bude oslavovať …?
Mať na starosti partiu malých návštevníkov, skupinku serióznych spolupracovníkov v obleku a kravate alebo všehochuť generačne rozdielneho príbuzenstva, to tiež celkom určite ovplyvní naše prípravy a plány.

Aká bude akcia veľké a koľko bude  hostí …?
Zoznam hostí je ďalší krok v našom harmonograme. Od počtu hostí sa odvíja náš rozpočet oslavy a do istej miery nám nastaví hranice, v akom prostredí a kde sa bude akcia konať.

Koľko sme ochotní do osláv investovať …?
Ruka v ruke s predchádzajúcim bodom ide aj rozpočet celkovej akcie. Na základe výške peňažnej čiastky, ktorú sme sa rozhodli uvoľniť na oslavu sa budú rozvíjať alebo naopak usmerňovať naše plány. Oplatí sa preto stanoviť akú hornú hranicu výdavkov nesmieme prekročiť.

Aká je naše predstava o atmosfére akcie – oslavy …?
Určite máte akúsi predstavu, v akom duchu, by sa Vaša oslava mala uskutočniť. Či by mala byť noblesné, romantická, v športovom duchu, tradičná, neformálna, skromná a priateľská alebo naopak efektná, bombastická či neobvyklá.

Koľko snahy bude potrebné vyvinúť na prípravu oslavy …?
Trúfate si oslavu vytvoriť a organizačne zabezpečiť úplne sami, prípadne s pomocou priateľov a rodiny alebo je Váš čas príliš drahý a predstava bezstarostného pokoja natoľko lákavá, že požiadate o pomoc profesionálov? V prvom prípade budete musieť plánovať ďalej a sústrediť sa na svoje schopnosti. V druhom prípade stačí zhrnúť Vaše predstavy, spočítať hostí a peniaze a obrátiť sa na niektorú z produkčných firiem, ktoré majú organizácie podobných podujatí v ponuke. Tie zariadia, aby prebehlo všetko tak, ako ste si naplánovali. Vás síce pripraví o trochu toho tvorivého úsilia, ale zase budete mať takmer istotu, že sa nestretnete s väčším problémom v podobe nezvládnutej akcie. Aj tu sa však oplatí, pri výbere tej pravej firmy pre Vaše plány, byť opatrní a vyberať s rozvahou.

Rozhodli ste sa pri príprave spoľahnúť len sami na seba …?
V prípade, že ste sa nerozhodli obetovať svoje nadšenie v prospech pohodlnosti a pokoja a chcete vytvoriť oslavu úplne podľa Vašich predstáv a scenára, v tomto prípade s chuťou do diela. Vezmite si papier a ceruzku a napíšte si všetko od Vašich predstáv až k podrobnému harmonogramu celej akcie. Plánovať a vyraďovať si splnené úlohy sa oplatí a väčšinou tak na nič nezabudneme. Využite informácie z nášho portálu, inšpirujte sa ponúkanými službami. Potrebné drobnosti nakúpite aj v našom internetovom obchode. www.moje party.cz

Počítame aj s nepríjemnosťami …?
Vzhľadom k tomu, že sa dejú aj veci neočakávané, skúste si radšej dopredu predstaviť všetky varianty, ktoré Vám môžu Vaše úsilie znehodnotiť alebo pokaziť a radšej si dopredu zodpovedajte otázku, ako by ste v uvedenom prípade reagovali.

Spoliehať sa, že všetko nejako dopadne je mylné a zradné. Nakoniec, kto by chcel, aby celá oslava dopadla zle. A to je potrebné len preto, že začne úplne nevhodne pršať do záhradného grilu alebo Vám hostia rozlejú červené víno na Váš nový koberec. Rozhodne si však nenechajte takú drobnú nehodou pokaziť celú oslavu. S mokrým variantom ste predsa tiež dopredu počítali a gril jednoducho prenesiete pod pripravený party stan alebo pod krytú terasu. A špinavú nádielku na koberci alebo šatách môže odstrániť pripravený odstraňovač škvŕn. Dôležité je si pamätať, že aj neočakávané udalosti jednoducho patria k životu.

ZDROJ: www.mojeparty.cz         FOTO: www.bigfoto.com