Príprava oslavy / akcie 5 – Vaša rola hostiteľa

Dobrý hostiteľ si váži priateľských väzieb a starostlivo sa o ne stará …
Mať svojich priateľov znamená nebyť sám, ale vedieť žiť v spoločnosti ostatných. Čo sa od Vás očakáva? Každopádne srdečné prijatie Vašich hostí a pohostinnosť.

Nebudeme si protirečiť ak použijeme tvrdenie, že v dnešnej dobe sa často ťaží, či už v súkromnom alebo pracovnom živote, z dobrých kontaktov a priateľských väzieb. Úspech jednotlivca sa často počíta už od množstva kontaktov a známostí. Človek spoločenský sa skrátka vyzná.

Dobrý hostiteľ  je obľúbený
Nebojte sa preto byť dobrým hostiteľom. Dobrý hostiteľ je vždy dobre zapísaný v očiach ostatných. Jeho prítomnosť je vyhľadávaná, jeho osobnosť často spomínaná. Dobrý hostiteľ je všade vítaný pretože každý predpokladá, že priateľstvo, ktoré mu venuje sa v príjemnej forme vráti. Dobrý hostiteľ je jednoducho obľúbená osoba. Vie byť priateľský, pohostinný, vtipný. Nezabúda na detaily, vie sa postarať o atmosféru a krásne pocity ostatných.

Dobrý hostiteľ  je kreatívny
Oslava, ktorá má navyše dobrého hostiteľa, je naozaj nezabudnuteľným zážitkom. Dávno už neplatí, že dobrý hostiteľ sa postará o tácku chlebíčkov a fľašu dobrého vína. Dnešný trend je stretávať sa nielen pri stole s dobrým jedlom.

Každý sa väčšinou chce aj pobaviť, prípadne zašportovať, skúsiť si aj niečo nové … Party a každá oslava má preto takmer neobmedzené možnosti. Môže prebiehať v zaujímavom netypickom prostredí. Hosťom sa ponúkajú rozličné formy zábavy. Oslava môže byť tematicky zameraná (Hawai party v letných kostýmoch, stredoveká atmosféra s obsluhou v dobových kostýmoch s náznakmi histórie počas celej oslavy, vodné slávnosti, športové a rodinné dni, detské party, outdoorové firemné akcie atď. Hosťom môžeme ponúknuť takmer všetko od mobilných atrakcií, nezvyčajných športov, adrenalínových zážitkov až po barmanskú a laserovú show, ohňostroje a iné….

Dobrý hostiteľ  je schopný organizátor
Ak chceme byť dobrým hostiteľom sme na podobné potreby svojich hostí pripravení. Máme organizačný talent a vieme si zaistiť prípadné kontakty, ktoré pri samotnej príprave „skvelej party“ budeme potrebovať.

Vieme, že dobrý hostiteľ ako prvý uvažuje, pre aký typ ľudí je party určená a od toho plánuje jej štýl. Akcia určená pre obchodných partnerov bude podliehať prísnejším pravidlám a bude náročnejšia na prípravu. Tu sa neoplatí veľmi improvizovať a v tomto prípade je oveľa lepšie obrátiť sa na renomovanú cateringovú firmu, ktorá má dostatok skúseností a nápadov.

Dobrý hostiteľ sa prispôsobí každej akcii
Naopak napríklad detské party je pre kreatívneho hostiteľa priamo stvorená. Deti sa neuspokoja s málom a v tomto ohľadu „mamičky hostiteľky“ dosahujú veľkých pokrokov.

Party pre deti často máva motív. Dievčatká preferujú Party v štýle známych obľúbených postáv Barbie, čarodejníc Witch alebo možno zvoliť aj všeobecnejšie „kvetinovú party“, „vodné party divožienok“. „Čarodejnícky bál“, „party pre gazdinky a kuchárky, kde si deti prevažnú časť občerstvenie sami pripravia a nakoniec na slávnostne prestretej tabuli, aj skonzumujú …

Chlapci zase preferujú Party v duchu“ kúzelníka Harry Pottera „,“ pirátske party „,“ party v duchu stredovekých rytierov, „športová futbal party“, „western party“, kde sa zahrajú na kovboja a indiánov a podobne.

Tu sa naozaj fantázia môže zapojiť vo všetkých smeroch. U tematicky zameraných oslavách by sa téma podujatia mala objaviť vo výzdobe, v oblečení detí, vo zvolenom občerstvení aj v samotných hrách na party.

Rovnako dobre môžeme uplatniť svoj organizačný talent a nápady pri oslavách s priateľmi. Ak sa Vám bude dariť nemusíte sa vzdať režisérskej úlohy a vytvoriť krásny scenár rodinnej oslavy alebo aj svadobného dňa.

ZDROJ / FOTO:  www.mojeparty.cz