Elegantný muž je, bol a vždy bude častejšie vyhľadávaný ženskou spoločnosťou ako zanedbaný chlap

007
K základnej hygiene muža patrí aj holenie a upravovanie fúzov. Muž by sa mal holiť minimálne jeden krát denne a to ráno. Ak niekto zarastá rýchlo, je vhodné sa oholiť aj podvečer. Fúzy by mali byť rovnomerne a starostlivo zastrihnuté. Hlavne okolo pier. Fúzy zachádzajúce až do úst sú dosť odpudivé.

Strnisko alebo lepšie povedané strnisko „drsniaka“ je na mieste, keď je jasne vidieť, že sa jedná o upravené a pestované strnisko. Zanedbané strnisko, ktoré vyjadruje našu nedbalosť o vzhľad alebo časovú tieseň, do spoločnosti nepatrí.

Pri holení dbáme na úpravu trčiacich chlpov z nosa, ucha a divokých výhonkov obočia. Pri konverzácií tvári v tvár, je všetky tieto nedostatky vidieť a pôsobí to rušivo.

Chlpatá hruď vytŕčajúca spod košele alebo chlpaté podpazušie už dávno nie je znakom mužnosti. Skôr vzbudzuje rozpaky. Ani tí najdôslednejší si samozrejme neholia nohy, ale pristrihovať si podpazušie a hruď je úplne normálne a patrí to k základnej hygiene.

Hygienická povinnosť sú ostrihané nechty, upravené ruky (aby neboli vysušené, čisto za nechtami atď.) a zmyté a upravené vlasy.

calfa
Muži s plešinou by mali preferovať kratšie zostrihy. „Komunistické začesávanie alebo prehadzovačky “ plešiny, alebo vyčesávanie vlasov skoro až z chrbta dopredu, pôsobí niekedy až nechutne a komicky. Spomeňte si na pána Čalfu keď vítal delegáciu na letisku a zafúkal vietor. Razom mal na hlave vlasovú vlajku, plápolajúcu vo vetre.