Dekorácie oslavy pre krásne okamihy a dokonalú spoločenskú etiketu

Dekorácia 2Vyzdobiť slávnostné prostredia prostredníctvom pôsobivých dekorácií nemusia byť úlohou len pre skúseného profesionála. Ak chcete pozvať svojich priateľov na večierok alebo Vás čaká oslava narodenín vášho potomka, nič vám nebráni vytvoriť originálnu výzdobu, ktorá pomôže vytvoriť skvelú náladu. Stačí len pár nápadov, rešpektovať estetické princípy a mať pri ruke potrebné doplnky.

S čím a ako zdobiť slávnostné prostredie

Ak sa nebudete púšťať do zložitých kvetinových alebo podobných zložitejších kompozícií, kde sa rešpektujú určité estetické princípy a predpokladá sa istá skúsenosť, situáciu určite zvládnete na výbornú. Možno Vám budú pomáhať aj naše rady, ktoré Vás zoznámia s jednotlivými materiálmi a pomôckami, ktoré skúsený dekoratér máva vždy po ruke.

Základné vybavenie dekoratéra

K výzdobe sa dá využiť nesmierne množstvo drobných dekorácií a doplnkov, ktoré si podľa vlastnej fantázie upravujeme do žiadaného tvaru. Väčšinou si pre dekoráciu vyberáme prvky štýlovo jednotné, farebne ladiace, s textúrami, ktoré sa dajú dobre kombinovať.

Medzi materiálmi z ktorých ide všeličo vyrobiť patria ľahké látky a netkané textílie, ktoré sa dajú použiť nielen pre stolové dekorácie, ale aj pri výzdobe interiéru, zdobenie stoličiek, girland, áut atď.

Ďalej rôzne drobné dekorácie ako, stužky, drôtiky, korálky, textilné kytičky, pierka, prírodné materiály, suché i živé kvety atď.

Pre stolovú výzdobu je potrebné kvalitné prestieranie, obrúsky, svietniky, dekoratívne doplnky k slávnostnej tabuli (menovky, stojany na menovky, konfety, drobné darčeky, krúžky na obrúsky).

Ako pracovné nástroje by vám nemali chýbať kvalitné nožnice, floristický a modelársky nožík, placaté kliešte, tvrdý kartónový papier, priesvitný papier a tenký kartón, lepidlo, lepiace pištole, aranžérska zošívačka, dierkovačka, hmota pre aranžmán sušiny, fixačná hmota pre aranžmán živých kvetov, drôtiky pre kvetinové väzby, začišťovacia páska a obojstranná lepiaca páska, lesk v spreji.

Čo potrebujeme k dekorácii slávnostnej tabule

Medzi základné dekorácie patrí celkom určite stolová výzdoba.

Ako a z čoho vytvoriť efektne slávnostnú tabuľu, čo si pripraviť pre vytvorenie jednoduchej, kvetinovej, stolovej dekorácie? Pre stolovú výzdobu je potrebné kvalitné prestieranie, obrúsky, svietniky, dekoratívne doplnky k slávnostnej tabuli (menovky, stojany na menovky, konfety, drobné darčeky, krúžky na obrúsky).

Klasické materiály, ktoré tvoria prestieranie stola asi každý pozná. Ak však chceme vytvoriť niečo neobvyklé a efektné, môžeme si pomôcť netkanými textíliami, dekoratívnymi šerpami, ktoré tvoria stredovú líniu stola atď. Tieto materiály možno zakúpiť aj podľa Vašich zadaných rozmerov a farebných požiadaviek v party shope.

Dôležité je, zvoliť materiál, ktorý je farebne aj štýlovo jednotný.

Obrúsky na slávnostnú dekoráciu volíme o rozmeroch 40×40 cm a skladáme ich do jednoduchých tvarov. Výbornou pomôckou pre aranžmán obrúsku sú krúžky na obrúsky, ktoré si môžete zakúpiť alebo aj vyrobiť podľa Vašej fantázie. Dôležité je využiť prvky, ktoré sú vo výzdobe zastúpené.

Môžeme splietať farebné povrázky, stočiť drôtik s perličkami alebo korálkami, zväzok umelých kvietkov pripevniť na látkový prúžok atď.

Častým doplnkom slávnostné tabule sú aj jednotné menu, menovky hostí aj drobné darčeky efektne balené v netkaných textíliách, ktoré môžu byť vhodným doplnkom a súčasťou svadobnej tabule alebo spestrením detských osláv.

Pre obzvlášť slávnostné okamihy sa zdobia stoličky, ktoré sú štýlovo jednotné ako stolová dekorácia.

Súčasťou stolovej dekorácie bývajú aj kvetinový parter. Vytvoriť jednoduchý kvetinový aranžmán nie je žiadna veda, chce to len nápad, rešpektovanie určitých pravidiel a vhodné pomôcky.

Dekoracia 3Vidiecka výzdoba a dekorácie pre slávnostný piknik

Záhradné slávnosti majú jednotný charakter v tom, že u nich prevládajú živé jarné a veselé farby. Môže sa použiť aj jednorazový riad.

Efektne sa vyníma dekorácie z lampiónov, balónové girlandy, girlandy z kvetov.

Ako večerné osvetlenie sa dajú použiť aj zavesené žiarovky, svetlá, lúče, vidiecke sviečky a tak. Pri záhradných slávnostiach vynikne napríklad „tropická atmosféra“, improvizovaný rákosový bar s farebnými a osviežujúcimi miešanými nápojmi.

Môžeme zdobiť zavesenými dekoráciami vonkajšie stromy a podobne. Exteriérové dekorácie môžu byť dominantnejšie a výraznejšie ako interiérové. Vždy by však malo platiť, že konečný výsledok je ucelený jednotný a vhodne doplňujúci vybraný typ oslavy.

ZDROJ: www.mojeparty.cz