Aký účes vám pristane dámy?

claudia-schifferIdeálny strih by mal zvýrazniť prednosti a zakryť nedostatky vašej tváre. Má to však jeden háčik: účesy nie je možné kedykoľvek skúšať a meniť, ako by ste chceli.

Ak sa rozhodnete pre nový účes, ktorý je potrebné pre vás nevhodný, musíte sa zmieriť s tým, že minimálne niekoľko mesiacov sa vám tento krok nepodarí napraviť.

Účes nie sú šaty alebo obuv – vlasy máte len jedny, vaše vlastné!

Pri voľbe správneho účesu predsa len existuje aspoň jedna pomôcka: zistiť tvar vašej tváre a podľa neho vyberať účes.

Typy tváre:

Oválna tvár
Je to univerzálny tvar, ku ktorému sa hodia takmer všetky účesy, či už sú to vlasy krátke, dlhé, rovné alebo vlnité.

Vôbec nezáleží na dĺžke vlasov. Stačí, ak vám pramene dosahujú na lícnymi kosťami, perám alebo brade – podľa toho, ktorú partiu tváre chcete zvýrazniť!

Typické znaky:
dĺžka tváre je 1,5 násobkom šírky, čelo je širšie ako brada, vynikajú lícne kosti, tvár sa jemne zužuje na ostrejšie, ale zaoblené brade.

Celebrity s týmto typom tváre: Kate Hudson, Jessica Alba, Jennifer Anistonová, Grace Kellyová, Uma Thurmanová, Catherine Zeta-Jonesová.

Úzka a podlhovastá tvár
Podlhovastá tvár je väčšinou veľmi pekná a pôsobí magicky. Je však potrebné sa vyvarovať účesov, ktoré splývajú pri okrajoch tváre a zvýrazňujú jeho dĺžku.

Ak máte tento typ tváre, určite nepotrebujete jeho dĺžku zvýrazňovať. Vyvarujte sa extrémne dlhých alebo krátkych vlasov.

Ideálne sú účesy s vlasmi siahajúcimi k tváram, krátke a bohaté. Skvele vyzerajú aj kučeravé a vlnité vlasy. Ďalšou možnosťou je hustá ofina zastrihnutá až na obočie.

cameron-diazTypické znaky:
tvár je podstatne dlhšia ako širšia, čelo, lícne kosti aj čeľusť sú približne rovnako široké, brada je často ostrá, ale zaoblená.

Celebrity s týmto typom tváre: Sarah Jessica Parkerová, Ashlee Simpsonová, Claudia Shifferová.

Okrúhla tvár
Vaším hlavným cieľom by malo byť nevytvárať línie vlasov okolo tváre. Dojem guľatosti môžete minimalizovať dlhými rovnými vlasmi padajúcimi na úrovni ramien.

Vlasy by mali zakrývať tiež časť tváre. V žiadnom prípade nenoste cestičku uprostred hlavy.

Typické znaky:
dĺžka aj šírka tváre je približne rovnaké, tvár je najširšia v úrovni lícnych kostí.
Celebrity s týmto typom tváre: Cameron Diaz, Kirsten Dunstová, Fergie, Marilyn Monroeová.

Hranatá tvár
Ak máte hranatú tvár, pravdepodobne budete chcieť zmierniť ostré, hranaté línie vašej tváre. Skvelo sa to dá zvládnuť pomocou vlniek alebo kučier.

Snažte sa, aby vám účes zakrýval uši. Určite neodporúčame dlhé rovné vlasy alebo vertikálne strihové línie.

Typické znaky:
tvár je rovnako dlhá ako široká, čelo, lícne kosti a čeľusť sú približne rovnako široké, čeľusť má často hranatý tvar.

Celebrity s týmto typom tváre: Angelina Jolie, Demi Moore, Brooke Shieldsová, Gwyneth Paltrow.

Tvár v tvare srdca
Tvár tohto typu je vzácny a má svoje osobitné čaro. Uprednostňujte účesy, ktoré vytvárajú objem okolo spodnej časti tváre.

Či už sú vaše vlasy akejkoľvek, či sú husté alebo jemné, vyvarujte sa príliš dlhých vlasov. Desať centimetrov pod úrovňou ramien bohato stačí.

Typické znaky:
široké lícne kosti a oválne čelo, úzka čeľusť s ostrejším zakončením brady.

Celebrity s týmto typom tváre: Mariah Careyová, Madonna, Jane Seymourová, Jennifer Lopezová.

Je samozrejmé, že aj keď máte niektorý z týchto typov tváre, ešte to neznamená, že nemôžete experimentovať.


Ostatne hviezdy šou biznisu sú pre Vás príkladom, že ak si zvolíte správny účes, ktorého úprava sa kaderníkovi naozaj podarí, môže vám pristane aj štýl, u ktorého by ste to nečakali.

Samozrejme treba brať do úvahy aj ďalšie vlastnosti vlasov, ako je napríklad ich kvalita alebo hustota. Náš program by vám mal výrazne pomôcť.

K tomu, aby ste zmeny účesu už nikdy neľutovali, sme pre vás vytvorili virtuálneho on-line štylistu happyhair. Prajeme vám s happyhair veľa zábavy a hlavne  perfektný účes!

ZDROJ:  http://www.happyhair.cz/