Ako sa pripraviť sa na ples za pár minút

Tešíte sa na ples, šaty už máte pripravené, len na skrášľovanie nie je čas? Dlhé prípravy si môžete užívať, ale dajú sa zvládnuť aj počas hodiny. Máme pre vás užitočné rady, ako na to.
 
10 minút: štartujte v kúpeľni
V kúpeľni nemusíte byť dlho, stačí sa osprchovať – striedajte teplú a studenú vodu. Vaša pokožka sa prekrví a vypne.

Zaženiete únavu a váš dekolt aj paže budú v šatách žiariť. Telo natrite parfumovanú emulziu, najlepšie rovnakej značky ako parfum, ktorý ste si zvolila na slávnostný večer. Opatrne s kombináciou rôznych vôňí toaletných prípravkov, výsledok by sa nemusel páčiť.

5 minút: pripravte nohy na tanec
Na dôkladnú pedikúru s namáčaním nôh do bylinkovej soli alebo striedavú masáž teplej a studenej sprchy nie je čas, a tak siahnite po kréme s mentolom.

Než oblečiete pančuchy, jemne namasírujte nohy touto emulziou vždy od členkov ku kolenám. Ak je navyše v kréme antiperspiračná zložka, nemusíte sa v priebehu večera obávať, že z vlhkých nôh v topánkach vzniknú bolestivé pľuzgiere. Postarajte sa aj o črievičky a nasypte do nich púder s deodorantom.

7 minút: odožeňte únavu a vypnite
Pleť najskôr vyčistite a osviežte vyskúšaným odličovadlom, aby ste nepodráždili pleť a nezdržiavali sa maskovaním červených fliačkov. Ak je vaša pleť opuchnuté, osviežte ju ľadovou vodou alebo chladivou pleťovou emulziou. Povädnutú a unavenú pleť vzpružíte liftingovým sérom. Končekmi prstov ho roztierajte smerom nahor a po 5 minútach naneste hydratačnú emulziu.

12 minút: líčenie, ktoré vydrží celý večer
Najdôležitejšie je, aby vaša pleť vyzerala zdravo a matne celú noc. Začnite preto líčenie s make-upom, ktorý pleť zmatňuje a v priebehu večera absorbuje nadbytočný maz. Očné viečka nalíčte rýchlo a ľahko prstom cez záhyb horného viečka a rozotrite dostratena pod obočie. Pomocou vatovej tyčinky ešte aplikujte tieň aj do vnútorného kútika. Bodkou je lesk na pery, aj ten môže vydržať na perách až 6 hodín.

Tip do kabelky: prvá pomoc
Do malej kabelky na plesovými šatám sa vtesná len základná výbava pre prípadné nápravy škôd. Vystačíte s leskom na pery a ceruzkou na oči. Pamätajte hlavne na svetlý korektor, ktorým zamaskujete každý fliačik i únavu pod očami. Praktické sú papierové pijačky, ktorými ľahko odsajete pot z čela alebo z nosa. Potom prepudrujete zmatňujúcim púdrom.

15 minút: koruna krásy ľahko a rýchlo
Úpravu vlasov si nechajte až na záver skrášľovacieho rituálu. Matné a zľahnuté vlasy osviežte rýchlu spŕškou suchého šampónu. Penu, ktorá zväčší objem hrivy, použite pokojne na suché vlasy. Nezaobídete sa bez pomoci fénu nebo žehličky.

9 minút: ruky sú vaša ozdoba
Pri prípravách na ples nie je čas na vyživujúce masky na ruky, ale môžete potiahnuť chrbty rúk hydratačnou emulziou so zlatými trblietkami a na zápästie nastriekajte parfum. Dajte si záležať na výbere laku na nechty. Tento rok je trendy červený odtieň a zlaté trblietky. Nechty len ľahko obrúste a starostlivo nalakujte dvoma vrstvami laku. Prácu s lakovaním vám uľahčí urýchľovače, vďaka ktorým lak zaschne počas minúty.

ZDROJ:  www.ona.idnes.cz