Ako si vychutnať cigaru a zostať dámou

Cigarám netreba odhryznúť hlavu. Možno to vyzerá efektne, ale tadiaľ cesta nevedie. Skôr ho zničíte a jazyk plný zvyškov cigary nie je žiadna slasť. Namiesto toho je potrebné použiť tzv. gilotíny. Aby hlava cigary pri orezávaní nepraskla, je dobré cigaru pred orezaním navlhčiť perami.
  
Cigaru potom vložte do gilotíny v mieste ramena a jemne stlačte, aby sa ostrie dotýkalo cigary. Potom ráznym stlačením odrežte. Možno použiť aj cigarové nožnice.

Mám nechať na cigary papierový prstienok?
Radšej áno. Keď sa ho budete snažiť strhnúť, môžete fatálne poškodiť krycí list cigary. Niektoré papierové prstienky sú k cigary beztak prilepené.

Ženy a cigary k sebe patria
História je plná žien, ktoré boli slávne pre svoju záľubu v cigarách. V 19. Storočí napríklad francúzska spisovateľka George Sandová, zo súčasných celebrít si cigary dopraje Madonna alebo Nicole Kidman. Jeden z produktov kubánsko-španielskej spoločnosti Habanos SA, jedného z najväčších výrobcov cigár na svete, je model Julieta, cigara vyrábaný špeciálne pre ženy.
 
Zapáliť sviečkou? Kdeže
K zapaľovanie cigary nepoužívajte parafínový zápalky alebo aromatické sviečky. Dajte pozor na to, aby plameň pri zapaľovaní neoblizoval pätu cigary. Pätu za stáleho otáčania veľmi pomaly prehrievajte po celej ploche. Je dôležité si ustrážiť aj to, aby vaša cigara horela po celej ploche päty skôr, než ju začnete fajčiť.

Ako rýchlo fajčiť cigaru
Cigara sa má vychutnávať v pokoji a aj preto ju fajčite pomaly. Keď budete ťahať príliš rýchlo, dôjde k jeho prehriatiu a zapareniu, čo bude mať za následok nepríjemnú pachuť, ktorej sa potom už cigara nezbaví. Interval medzi jednotlivými potiahnutím by mal byť 30 až 90 sekúnd.

Cigaru necumľať v puse
Možno je to pôsobivý vizuálny motív, mať cigaru neustále zakliesnenú v kútiku úst. V skutočnosti má takto zvlhnutá cigara horšiu chuť. Treba si tiež strážiť, aby horela súvisle. Ak horí len na jednej strane obvodu, otočte ho. Nepomohlo to? Zoberte zápalky alebo zapaľovač a nehoriacu stranu priblížte ľahko nad plameň – nie do neho.

Neodklepávať
Ak je už popol dlhý, raz či dvakrát potiahnite, pár sekúnd počkajte a potom sa koncom popola jemne dotknite popolníka. Popol odpadne a odhalí krásne horiacu pätu cigary. Čím dlhšie sa popol udrží, tím je cigara kvalitnejšie. U naozaj kvalitnej cigary je popol konzistentný a svetlý. Menej kvalitnú cigaru spoznáte podľa toho, že jeho popol je páperovitý a stále padá.

Zhasla. Čo teraz?
Nezapaľujte ju ihneď. Najskôr z vyhasnutej cigary vytiahnite posledné zvyšky a odstráňte popol a až potom cigaru zapáľte rovnako ako prvýkrát. Rozfajčenú cigaru nemá zmysel si nechávať na potom, ak ju nevyfajčíte ešte v ten istý deň, tak príde o väčšinu svojich kvalít.

Kedy končí sranda?
Medzi odborníkmi neexistuje prevládajúci názor. Kým jedni tvrdia, že cigara sa fajčí len do polovice, iní si ho radi vychutnajú až po miesto, kde cigaru držíme. V tomto ohľade ťažko porušíte nejaké pravidlo, ibaže by ste sa do fajčenia tak zabrali, že by ste vyfajčili papierový prstienok na konci. Tam už naozaj končí sranda.

Nezahášať!
Už stačilo? Potom cigaru nezahášajte a radšej ju nechajte samovoľne vyhasnúť. Zahášajúca cigara tlie oveľa viac a zasmradí celú miestnosť horšie ako tá čo zvoľna dohasína.0

Zdroj: http://www.ona.idnes.cz/